Fan fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TES vs. Gothic

4 posters

Goto down

TES vs. Gothic Empty TES vs. Gothic

Příspěvek  Arathan 18.07.09 18:30

Zdravím,

nevěděl jsem, zda to dát do Her, nebo sem, ale tím, že to je diskuzní téma, tak to raději dávám sem.

Co si myslíte, jaká série je lepší - The Elder Scrolls, nebo Gothic? Já osobně měl tu čest hrát z TESka jen Daggerfall (krátce), Morrowind a Oblivion - Arenu a Red Guarda jsem nehrál. Ovšem nejraději jsem měl - a mám - Morrowind. Je to skvěle promyšlená hra, příběh je dokonalý, krásně navazuje, spousta možností, spousta zaměření, vy sami si zvolíte, jak hru budete hrát. Graficky je už slabší, ale na dobu, kdy byl vytvořen, je grafika velmi dobrá. Máte obrovský výběr zbraní, zbrojí, ale i normálního oblečení - jedno z mála, co mi tam chybí, jsou zvířata - prostě kůň, na kterém bych se mohl projet - ovšem když umíte hledat na netu, tak už je plugin, který koně obsahuje.Smile
Oblivion jsem hrál celkem dlouho, brácha ho dohrál, ale ten mě tolik nezaujal. Zaprvé se mi moc nelíbí jeho "kreslená" grafika, oproti temnu, které společně s písečnými bouřemi panovalo v Morrowindu, je to dost nechutná změna. Sice zde můžete jezdit na koni, ale problém je ten, že můžete opravdu jen jezdit, protože když vidíte nějakého soupeře, musíte si hezky slézt s koníka, useknout mu hlavu a zase si na koně vyšplhat a pádit dál. Další minus (alespoň pro mě) je takzvaný "fast travel". Prostě od začátku hry, tedy ne úplně od začátku, ale přesto, máte k dispozici celou mapku, se všemi městy a když se potřebujete do některého z nich přepravit a nechce se vám chodit, tak jednoduše kliknete na to místo a dáte OK - a jste tam. V Morrowindu byl přesun možný buď za pomoci dopravních prostředků - siltstridera nebo lodě - , nebo za pomoci mágů, kteří vás mohli přesunout do jakéhokoliv města s jejich guildou. Anebo jste se o sebe mohli postarat sami - prostě jste použili kouzlo - jedno vás přesunulo k Chrámu, druhé k nejbližší pevnosti a třetí - no to je složitější, to nebudu vypisovat. To byl prostě mnohem hezčí způsob cestování.Smile Ale zase abych neříkal, že má Oblivion jen minusy, tak musím, znovu, pochválit skvěle promyšlený příběh - a zase máte více možností, jak budete hrát a je jen na vás, kterou zvolíte.

A teď, jenom zběžně, ke Gothicu. Hrál jsem jen G1, skoro jsem ho dohrál, chyběl mi opravdu jen kousíček. Příběh byl také hezky promyšlený, i když mě nezaujal tak, jako u Morrowindu, navíc byl mnohem kratší. A dalšími minusy byla velmi malá mapa, oproti TESkům, špatná grafika (když jste chtěli projít skrz strom, myslím tím třeba skrz větev obsypanou listy, tak to nešlo, prostě jste se zarazili jako u zdi)a velmi špatné grafické zpracování monster (možná bych ještě mohl zmínit špatné ovládání, hlavně při boji). Jiné Gothici jsem nehrál, ale slyšel jsem, nejednou, že G3 byl po vydání hrozně zabugovaný - naštěstí (alespoň pro fanoušky Gothicu) byl vydán patch, který vše opravil.

No, prostě si myslím, že Bethesda si dala se svými hrami mnohem více práce, než Piranha, ale to je třeba jen můj názor - takže vyjádřete ten svůj.Smile
Arathan
Arathan
TW noviny CZ
TW noviny CZ

Gemini Dog
Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 07. 09
Age : 29
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

TES vs. Gothic Empty Re: TES vs. Gothic

Příspěvek  Doubledecker 16.08.09 15:26

Ja mam radeji Gothic. Hral jsem 2-ku a ted mam uz dlouho nainstalovanej datadisk. Mozna ze graficky za TES zaostava, ale u me to bohate dohani v hratelnosti. Libi se mi ze boje nejsou jen tupe klikani, ale na kazdeho plati neco jineho. Kdyz jste v tom zbehli, tak dokazete zabijet skrety s klackem na prvnim levelu. Smile Taktez NPC jsou tam hezky vykresleny. Kazdy si tam najde sveho oblibence.
Doubledecker
Doubledecker
Greenhorn
Greenhorn

Poèet pøíspìvkù : 34
Join date : 20. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

TES vs. Gothic Empty Re: TES vs. Gothic

Příspěvek  namasik 16.08.09 17:47

Hrál jsem oblivinon jiné jsem nehrál, ale musím říct, že to bylo bezva.K přesunu jsem používal kradené koně Smile
Jinak v oblivionu jde zabíjet i ze sedla.Nevím jak je to s lukem, ale já měl dlouhý jednoruční meč a sejmul jsem za jízdi nepřítele na jednu ránu.Je fakt, že když jsem měl sekeru nešlo to, ale i s palicí to šlo.Později jsem si koně koupil a když jsem v noci projížděl lesem tak mě zakousl upír.Tam jsem přestal hrát protože brácha mi smazal postup, tak jsem nechtěl jít od znova.
namasik
namasik
Greenhorn
Greenhorn

Aries Dog
Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 25. 07. 09
Age : 30
Location : Pardubice/Vrchlabí

Návrat nahoru Goto down

TES vs. Gothic Empty Re: TES vs. Gothic

Příspěvek  Delicius169 16.08.09 20:15

Hrál jsem všechny díly,ale jen bez datadisků
První jsem hrál G3,kde mě hned ze začátku uchvátila grafika,a možnosti,jaké mám (navíc tohle bylo první RPG,které jsem kdy hrál)
Celkový příběh je nijaký,ale i tak jsem to asi 5x projel...
Nevíhodou je (jak už bylo mnohokrát řečeno),že nepřátele jsem prostě musel jen uklikat k smrti,a bylo dost nebezpečné pro mě(pro ostatní,když jsem to používal já ) naváděná kouzla,před kterýmy nešlo nijak utéct,maximálně doufat,že to napálí do něčeho před vámi.
Dále jsem hrál Morrowind,který měl opravdu hodně velkou mapu,a graficky vypadal taky dobře(hlavně to jejich překrásné nebe Smile )
Nejvíce se mi asi líbila hra za mága.
Ale ve chvíli kdy už jsem míval kolem 100 000 zlatáků(nebo čím tam platí),tak jsem zjistil,že tímhle si můžu opravdu hodně rychle vymakat postavu,kdy jsem takhle získal během hodiny poskočil z 16lvl asi na 35,přičemž pro mě už ani další lvlování nemělo smysl.
Dále mi celkem vadilo,že jsem nenašel vůbec žádnou krátkou dýku,do které by šlo dát nějaké kouzlo.
Ale opravdu skvělé je,jak si tam můžu svou barbínu oblíknout....
Hru mám pořád ještě v počítači,ale už jsem se k ní nějak nedostal.
A co se týče bojového systému,tak má stejné chyby jako G3,protože i tady jde nepřátele prostě uklikat.
Později jsem si vyzkoušel G2,která se mi asi nejvíce zalíbila.
Skvělý příběh,úžasný bojový systém,a skvělé úkoly.
Sice jich nebylo tolik,kolik je jich v Morrowindu,ale o to se mia si zalíbili více.
Mezi mé nejoblíbenější patří část,ve které jsem ještě novicem,a plním lehké a příjemné úkoly od mých mistrů.
Nakonec jsem si nainstaloval G1,která mě už zas tak nezaujala,jen Mud(jeden blázen ze starého tábora),asi jeho nejlepší hláška ze vše je podle mě :Proč tě sem vlastně hodili? Taky máš rád zvířátka?
Jinak opravdu hodně se mi líbil Spáčův chrám a myslím,že je povedenější než Isgarothské síně,ale bohužel to nemůžu dokončit,protože mi chybí nějaký blbý soubor,který obsahuje nějakou animaci,a tak se mi to vždycky u třetího nemrtvého šamana sekne...
Jinak tam mě moc nezaujalo přidávání se k táborům.
A boj byl opravdu hrozný.....
Delicius169
Delicius169
Dobrodruh
Dobrodruh

Aries Pig
Poèet pøíspìvkù : 77
Join date : 13. 07. 09
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

TES vs. Gothic Empty Re: TES vs. Gothic

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru