Fan fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šance na nalezení předmětu - 2 hodiny x 4xpůl hodiny

2 posters

Goto down

Šance na nalezení předmětu - 2 hodiny x 4xpůl hodiny Empty Šance na nalezení předmětu - 2 hodiny x 4xpůl hodiny

Příspěvek  zuzupd 12.07.09 21:11

S DrLizardem jsme vytvořili velmi matematickou hodinovou debatu ohledně zisku předmětů, respektive zda je výhodnější pracovat dvě hodiny nebo půl hodiny.

Předpokládáme dvě možnosti
1) Šance pro zisk předmětu za půl hodiny je X, šance pro zisk předmětu za dvě hodiny je 4X
2) Šance pro zisk předmětu je X, šance pro zisk předmětu za dvě hodiny vychází z tohoto : random(fň)>x or random(chň)>x or random(vň)>x or random(kvé)>x, čili šance je 1-(1-x)^4

1) Po uplatnění zákonu o velkých číslech nám vyjde, že získáme stejné množství předmětů jak při půlhodinových, tak při dvouhodinových směnách.
1a) Šance na zisk předmětu za 2 hodiny je 4X
1b) Šance na zisk předmětu za půl hodiny je 4*X*(1-X)^3, dvou předmětů 6*X^2*(1-X)^2, tří předmětů 4*X^3*(1-X) a čtyř předmětů X^4. Pokud si šanci vynásbíte počtem předmětů, které získáte při jejím úspěchu a výsledky sečtete, dostanete se k hodnotě 4X

2) Pracovat po půlhodinách je výhodnější, protože můžeme získat za každou směnu maximálně jeden předmět
2a) Šance pro zisk jednoho předmětu za dvě hodiny je 1-(1-x)^4. Protože není možné získat více předmětů za jednu směnu, uvažuje se pouze, že získáme alespoň jeden předmět.
2b) Šance pro zisk předmětu za čtyři půlhodinové směny je stejná jako v případě 1b), čili 4X

Závěr: Pracovat po půlhodinových směnách je přinejhorším stejně výhodné jako pracovat dvouhodinovky, respektive výhodnější. Samozřejmě pouze z dlouhodobého hlediska a pokud platí jedna z předpokládaných verzí. Pokud se ta šance počítá jinak, aspoň jsme si hezky s DrLizardem pokecali.
zuzupd
zuzupd
TW noviny CZ
TW noviny CZ

Taurus Cat
Poèet pøíspìvkù : 118
Join date : 12. 07. 09
Age : 37
Location : Peklo

Návrat nahoru Goto down

Šance na nalezení předmětu - 2 hodiny x 4xpůl hodiny Empty Re: Šance na nalezení předmětu - 2 hodiny x 4xpůl hodiny

Příspěvek  Bufino 16.07.09 12:09

Miluju tyto matematické témata vždy se najdu až u závěrečného vysvětlení Razz
Já musím říci, že jsem testoval všechno a psal si to dokonce.
Dokud jsem si to psal nenašel jsem nic co by stálo za řeč a bylo jedno jestli jsem dělal hodinu nebo dvě a nebo 30 minut. Teď co si to nepíšu nacházím předměty a to celkem pěkné v hodnotě 400 - 800 prodejní cena. A zase je celkem jedno jak dlouho dělám.
Spíše jsem zjistil, že produkty třeba jako stříbro se mi vyplatí dělat po 30-ti minutách cihličky padají celkem pravidelně a někdy i 2 nebo 3 najednou. U mastičkáře a toho jeho lektvaru už to tak není, ale tam je taky menší šance na nález. Takže pokud mám čas u toho být a chci nějaký produkt ten celkem běžný jedu po 30-ti minutách a on přijde. Ovšem pokud to není do úkolu to když ho potřebuju tak nepříjde ani za nic Suspect
Baví mě na tom ten adrenalin když člověk kliká na hlášení a čeká jestli mu tam naběhne okýnko a co v něm bude Very Happy
Beru to sportovně a říkám si je to hra a je to o štěstí a někde v koutku duše si pak vždy říkám jak je to možné, že to štěstí pořád nemám a jsem sběratel kulichů a jiných drobnůstek. Věřím, že to jednou přijde.
Jinak celkem pravidelně nacházím nějakou tu lepší věcičku v sobotu nevím proč :lol: Indian
Bufino
Bufino
TW noviny CZ
TW noviny CZ

Gemini Dog
Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 15. 07. 09
Age : 53
Location : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru